Breakfast Menu -

There are no events to display

Lunch Menu -

Elementary

There are no events to display

Middle School

There are no events to display

High School

There are no events to display

Connect

Office Phone Numbers

Main Office

Attendance Office

Health Services

Athletic Office

Hours

Office Hours: 7:30 AM - 3:45 PM
School Hours (M, T, W, F): 7:50 AM - 2:35 PM
School Hours (Th): 8:35 AM - 2:35 PM

Our Staff

Debbi Akerlow

Debbi Akerlow

Paraeducator
Sharon Ashley

Sharon Ashley

Paraeducator
David Bachta

David Bachta

Social Studies Teacher
Jeffrey Bainbridge

Jeffrey Bainbridge

Spanish Teacher
Steven Balster

Steven Balster

Assistant Principal
Maura Beattie

Maura Beattie

English Teacher
Adam Bezinovich

Adam Bezinovich

Math Teacher
Shannon Bierman

Shannon Bierman

Athletic Secretary
Nicole Billips

Nicole Billips

School Counseling Office Secretary
Kelsi Boeker

Kelsi Boeker

Paraeducator
Patrick Boyce

Patrick Boyce

Security Assistant
Stephanie Bridge

Stephanie Bridge

Science Teacher
Samantha Butkus

Samantha Butkus

Art Teacher
Chauncey Carrick

Chauncey Carrick

Director of Activities/Athletics
Joshua Carter

Joshua Carter

Custodian
Elizabeth Castro

Elizabeth Castro

Spanish Teacher
Jason Cavanaugh

Jason Cavanaugh

Math Teacher
Amanda Clark

Amanda Clark

School Counselor
Nicole Clark

Nicole Clark

Health Assistant
Margaret Cohrs

Margaret Cohrs

Math Teacher
Daniel Coovert

Daniel Coovert

Physical Education Teacher
Gregory D'Addario

Gregory D'Addario

English Teacher
Andrea Davies

Andrea Davies

English Teacher
Erin Dewitt

Erin Dewitt

Art Teacher
Michael Diiacova

Michael Diiacova

Key Club Advisor
Benjamin Doty

Benjamin Doty

English Teacher
Mitchell Doty

Mitchell Doty

Spanish Teacher
Drayton Eggleson

Drayton Eggleson

Choir Teacher, Music Teacher
Mary Rose Eggleson

Mary Rose Eggleson

English Teacher
Kimberly Etienne

Kimberly Etienne

Business and Technology Teacher
Lori Ford

Lori Ford

Custodian
Martin Ford

Martin Ford

Custodian
Matthew Gehrig

Matthew Gehrig

Physical Education Teacher
Brett Goff

Brett Goff

Driver's Education Teacher
Kenneth Goodman

Kenneth Goodman

Band Teacher
Mary Grimes

Mary Grimes

School Counselor (last names O-Z)
Roy Hahn

Roy Hahn

Custodian
Brooke Heinsohn

Brooke Heinsohn

Agriculture Teacher
Katharine Hertz

Katharine Hertz

Assistant Principal
Kristin Hill

Kristin Hill

Physical Education Teacher
Carolyn Hoeve

Carolyn Hoeve

Speech Language Pathologist
Mattie Hoiness

Mattie Hoiness

Special Education Teacher
Mark Holstein

Mark Holstein

Technology Specialist, Consumer Economics Teacher
Andrew Jordan

Andrew Jordan

Social Studies Teacher
Susan Karduck

Susan Karduck

Special Education Teacher
Annette Keca

Annette Keca

Business Education Teacher, Allied Arts
Douglas Kelly

Douglas Kelly

Special Education Teacher
Mark Kelly

Mark Kelly

Paraeducator
Sarah Kneller

Sarah Kneller

Math Teacher
Marion Knieling

Marion Knieling

Special Education Teacher
Brian Koehne

Brian Koehne

Physical Education Teacher
Leah Koehne

Leah Koehne

Math Teacher
Cheryl Konie

Cheryl Konie

Special Education Teacher
Matthew Kosecki

Matthew Kosecki

Consumer Economics Teacher, Social Studies Teacher
Darla Kroeger

Darla Kroeger

Attendance Secretary
Shannon Lara

Shannon Lara

Deans Assistant
Jennifer Leon

Jennifer Leon

Spanish Teacher
Jeffrey Lyle

Jeffrey Lyle

Custodian
Richard Majerus

Richard Majerus

English Teacher
Robert Majerus

Robert Majerus

English Teacher
Elizabeth Malcom

Elizabeth Malcom

Nurse Assistant
Joseph Malecki

Joseph Malecki

Social Studies Teacher
Kimberly Mangia

Kimberly Mangia

Custodian
Ann Martinson

Ann Martinson

Science Teacher
Joseph Mccormick

Joseph Mccormick

Social Studies Teacher, Art Teacher
Jennifer Miller

Jennifer Miller

English Teacher
Mollie Momenteller

Mollie Momenteller

Instructional Coach
Andrew Moore

Andrew Moore

Math Teacher
Alex Mraz

Alex Mraz

Science Teacher
Ashley Muir

Ashley Muir

Principal's Secretary
Eric Nore

Eric Nore

Science Teacher
Pamela Olson

Pamela Olson

Science Teacher
Tia Palmiter

Tia Palmiter

Math Teacher
Kimberly Parenti

Kimberly Parenti

English Teacher
Kristen Pavlak

Kristen Pavlak

Special Education Teacher
JeanMarie Peek

JeanMarie Peek

Technology Assistant
Janna Perrin

Janna Perrin

Math Teacher
Phoenix Peth

Phoenix Peth

Social Studies Teacher
Heidi Phelps

Heidi Phelps

Building Receptionist
Peter Piccony

Peter Piccony

Social Studies Teacher
Kara Poynter

Kara Poynter

Agriculture Teacher
Laura Regnery

Laura Regnery

Science Teacher
David Riesen

David Riesen

Special Education Teacher
Claribel Robles

Claribel Robles

ELL Teacher
Melissa Roseberg

Melissa Roseberg

Physical Education Teacher
Joseph Ryan

Joseph Ryan

Physical Education Teacher
Jeffrey Ryder

Jeffrey Ryder

Technology Assistant
Peter Scarpa

Peter Scarpa

Security Assistant
Jeffrey Schmit

Jeffrey Schmit

Head Custodian/Building Technician
Michelle Schroeder

Michelle Schroeder

Support Monitor
Thalia Schusteff

Thalia Schusteff

English Teacher
Susan Shaver

Susan Shaver

Math Teacher
Misty Smith

Misty Smith

Security Assistant
Luke Spicer

Luke Spicer

Social Studies Teacher
Maryellen Spicer

Maryellen Spicer

Social Worker
Andrew Stacy

Andrew Stacy

Driver's Education Teacher
Jennifer Steele

Jennifer Steele

Support Monitor
Diane Stolarski

Diane Stolarski

Paraeducator
Ryan Storto

Ryan Storto

Physical Education Teacher
Rachel Strack

Rachel Strack

Paraeducator
Brian Swanson

Brian Swanson

Principal
Christina Swanson

Christina Swanson

Athletic Trainer
Michelle Talley

Michelle Talley

School Nurse
Kristal Templin

Kristal Templin

School Counselor (last names A-G)
Christian Thurwanger

Christian Thurwanger

Agriculture Teacher
Ken Tonaki

Ken Tonaki

Orchestra Teacher
Molly Tucker

Molly Tucker

MTSS Coordinator
Nora Ursini

Nora Ursini

Special Education Teacher
Rachel Vidales

Rachel Vidales

Discipline/Student Services Secretary
Adam Volkening

Adam Volkening

Math Teacher
Sarah Ward

Sarah Ward

Special Education Teacher
April West

April West

Paraeducator
David Whitney

David Whitney

Custodian
Dwayne Williams

Dwayne Williams

Custodian
Karen Wolf

Karen Wolf

Office Manager
Mallory Wolf

Mallory Wolf

Social Worker
Nathan Wright

Nathan Wright

Dean of Students
Dana Wyzard

Dana Wyzard

Special Education Teacher
Randall Zeitler

Randall Zeitler

Science Teacher